• Logo BIP
  • Logo BIP
  • Logo Dolny Śląsk

Aktualności


Rozpoczynamy realizację projektu pt. ,, Dobry start w rzemiośle", w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 201-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w Partnerstwie z Dolnośląską Izbą Rzemieślniczą we Wrocławiu @Województwem Dolnośląskim, Fundacją Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego / Stiftung Kreisau
W ramach projektu mamy następujące działania dla słuchaczy florystyki, plecionkarstwa i krawiectwa:

  • utworzenie klasy patronackiej i nowe wyposażenie na kierunku krawieckim,
  • staże zawodowe dla uczniów,
  • zajęcia przygotowujące do egzaminów zawodowych,
  • wycieczki zawodoznawcze,
  • kursy przygotowujące do kwalifikacyjnych egzaminów i egzaminów czeladniczych i mistrzowskich dla uczniów.

dobry start w rzemiole

 W nowym  roku  2021/2022 Nasz udział w Targach Gardenia jest ważnym wydarzeniem szkolnym!

Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA mają już 15 lat!

221725222 801377257409836 2060052365771043818 n

Ten niezwykły jubileusz stanowi dobitne potwierdzenie renomy i kluczowego znaczenia GARDENII w branży ogrodniczej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Z edycji na edycję Targi zmieniają się zgodnie z najwyższymi standardami i duchem czasu.Tym razem w program imprezy została włączona florystyka, która okrasi jubileuszową edycję wyjątkowymi kompozycjami.

Już 4-6 listopada 2021 na Międzynarodowych Targach Poznańskich – XV edycja GARDENII

W 2020 roku GARDENIA zgromadziła aż 25 331 uczestników i ponad 400 wystawców, spośród których wielu prezentowało swoje nowości rynkowe, m.in. rośliny ozdobne, produkty przeznaczone do ich pielęgnacji, maszyny i urządzenia. Bilans ubiegłorocznych targów nie pozostawia złudzeń – GARDENIA to dla sektora ogrodniczego najważniejszy punkt kalendarza spotkań biznesowych na targowej mapie Polski!

Kierunki rozwoju rynku
Organizowana już od 15 lat GARDENIA to kreator rynku ogrodniczego i barometr jego kondycji, który z jednej strony pośredniczy w procesie wymiany doświadczeń wśród profesjonalistów, z drugiej zaś motywuje polskie i zagraniczne firmy do tworzenia skutecznych strategii rozwoju w nadchodzących latach. Ogromne zainteresowanie zbliżającą się edycją targów dowodzi, że nadal umożliwiają one zapoznanie się z najszerszą ofertą firm z branży ogrodniczej w jednym miejscu i czasie. W 2021 r. na GARDENII nie zabraknie czołowych producentów i topowych decydentów w sektorze ogrodniczym. Tym samym targi potwierdzają swój prestiżowy status: panoramy rynku ogrodniczego.

Racjonalne gospodarowanie wodą w ogrodzie
Motywem przewodnim jubileuszowej edycji Targów GARDENIA będzie racjonalne gospodarowanie wodą w ogrodach. Woda należy do podstawowych czynników przyrodniczych i bez niej rośliny nie mogą się rozwijać. Brak równowagi i występowanie ekstremalnych warunków pogodowych nie ułatwiają utrzymania pięknego, zielonego ogrodu. Racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi powinno mieć na uwadze zarówno oszczędzanie wody, ale także dbanie o jej jak najlepszą jakość, dlatego podczas nadchodzącej edycji bardzo duży nacisk będziemy kłaść na prezentację innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie.

Dla handlu i nie tylko
GARDENIA przyciąga zróżnicowane grono zwiedzających, wśród których szczególne miejsce zajmują goście biznesowi. W ramach Programu HOSTED BUYERS Targi GARDENIA odwiedzą również kupcy i hurtownicy z kilkunastu krajów świata. Dwa pierwsze dni wydarzenia wystawienniczego przeznaczone są dla przedstawicieli handlu. Ostatni dzień targów dedykowany jest szerokiej publiczności. Osoby marzące o własnym, baśniowym zakątku, cudownym azylu, w którym królują wielobarwne kwiaty i piękne dekoracje również znajdą na GARDENII coś dla siebie! Prócz zwiedzania bardzo różnorodnej i bogatej ekspozycji, mogą spotkać się z gwiazdami wielkiego formatu, specjalistami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w ogrodnictwie, jak Marek Jezierski czy Witold Czuksanow. Warsztaty „Ogród marzeń tworzony z pasją” to stały punkt programu GARDENII, który od lat ma już swoich fanów. Wiele nowych pomysłów można zaczerpnąć także podczas „Rodzinnych warsztatów ogrodniczych”.

Targi GARDENIA to wydarzenie o ugruntowanej pozycji na polskim rynku i jedyna w naszym kraju impreza łącząca profesjonalistów i hobbystów z branży ogrodniczej. To ważne źródło inspiracji i wiedzy o najnowszych trendach w ogrodnictwie.

Po aktualności zapraszamy na naszą stronę internetową www.targigardenia.pl oraz facebook /TargiGardenia, a zainteresowanych udziałem w wydarzeniu jako Wystawca zapraszamy do kontaktu!

anioy 3

Już 29 czerwca i 6 lipca spotkacie się z naszymi nauczycielami, mistrzami!

Obiecane rekrutacyjne niespodzianki! Dla wszystkich, którzy zapiszą się na wybrany kierunek do 29 czerwca 2021 przygotowaliśmy warsztaty!

Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze rozpoczyna rekrutację na kierunki kształcenia: Florysta, Koszykarz-Plecionkarz, Terapeuta zajęciowy. Opiekun Medyczny, Opiekunka dziecięca, Opiekun w Domu Pomocy Społecznej. Kierunek Krawiec i Technik przemysłu mody. Technik usług kosmetycznych oraz Technik masażysta.

Nasza szkoła to prawie 70 lat doświadczenia. Historia, wypracowane wartości i misja, daje gwarancję jakości kształcenia. Jesteśmy szkołą Samorządu Województwa Dolnośląskiego, ośrodkiem egzaminacyjnym. Nowoczesne pracownie praktycznej nauki zawodu to optymalny proces kształcenia. Wykwalifikowana i przyjazna kadra, mistrzowie, praktycy, profesjonaliści to pewność, wsparcie, inspiracja. Zapraszamy do przeglądnięcia naszych wcześniejszych postów prezentujących poszczególne kierunki, do zapoznania się z ofertą na stronie naszej szkoły: http://zespolszkoljawor.pl/

Komunikat Dyrektora Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Jaworze

 

Sto lat temu, 22 stycznia 1921 roku, urodził się Krzysztof Kamil Baczyński – jeden z najwybitniejszych polskich twórców, poeta pokolenia Kolumbów, powstaniec warszawski.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Szanowni Państwo, Dyrektor Dolnośląskiego Zespołu Szkoł w Jaworze  informuje, że nauka zdalna z zastosowaniem Aplikacji MS Teams zostaje przedłużona