Potrzebujesz szybko zdobyć zawód, podnieść kwalifikacje, szkoła policealna dla młodzieży i dorosłych jest doskonałym rozwiązaniem. Oferta naszej szkoły obejmuje wiele interesujących dziedzin, by sprostać aktualnym potrzebom rynku pracy. Długoletnia tradycja i doświadczenie, które sięga 1951 roku stanowi filar pewności, że odnajdziesz tu pełen profesjonalizm, odpowiedzialność, a nade wszystko jakość kształcenia. Jesteśmy szkołą Samorządu Województwa Dolnośląskiego. W rok lub dwa lata zdobędziesz wiedzę i praktykę potwierdzoną dyplomem, tytułem technika lub świadectwem ukończenia szkoły. Możesz zdobyć dokumenty dające pełne prawa do wykonywania wybranego zawodu. W naszej szkole możesz uczyć się równocześnie wybierając kilka kierunków. Dziennie, wieczorowo lub zaocznie.

ATUTY SZKOŁY:
  • Szkoła jest bezpłatna.
  • Nauka w zawodach zgodnych z zapotrzebowaniem lokalnego i regionalnego rynku pracy.
  • Nauka obejmuje: szkolenie teoretyczne, szkolenie praktyczne.
  • Zawieramy umowy o kształcenie praktyczne.
  • Słuchacze w naszej szkole osiągają wysokie wyniki na egzaminach zawodowych.
  • Szkoła posiada uprawnienia ośrodka egzaminacyjnego dla wszystkich zawodów kształcących w szkole. Egzamin zdajesz na miejscu.
  • Bardzo dobra baza dydaktyczna. Nowocześnie wyposażone pracownie.
  • Zdolność innowacyjna.
  • Wykwalifikowani specjaliści, przyjazna kadra pedagogiczna.
  • Nauczyciele są egzaminatorami w zakresie egzaminów zawodowych oraz konsultantami oceniającymi zadania egzaminacyjne dla OKE.
  • Współpraca z samorządem loklanym, pracodawcami oraz z placówkami specjalistycznymi w regionie.
  • Pozytywny wizerunek szkoły w środowisku lokalnym.
  • Szkoła podpisała umowę partnerską ze Stowarzyszeniem SIDE-CLUSTER, Firmą „THOR“ ze szkołami z Mühlhausen i Berlina w zakresie edukacji zawodowej, kształcenia ustawicznego i kształcenia przez całe życie. Ta szczególna umowa będzie obejmowała - praktyki uczniowskie, staże dla nauczycieli, wspólne programy nauczania, oferty pracy w Niemczech dla najlepszych absolwentek/absolwentów, możliwość współpracy ze szkołami dla pielęgniarek i opiekunek w Wietnamie poprzez działania, które prowadzi THOR.
  • Możliwość współpracy z firmą TUPAC Holding to podejmowanie działań w zakresie szeroko pojętej florystyki: od prowadzenia badań nad nowymi gatunkami i inkubowania nowych roślin po aranżacje zewnętrzne i wewnętrzne.
  • Bardzo dobra lokalizacja - centrum miasta, tuż przy dworcu PKP, PKS, przystankach busów i autobusów. Przystanek przy szkole widnieje nie z ulicy tylko z nazwy "Medyk" niczym kompas orientacji w mieście.
  • Bardzo dobry dojazd z kierunków: Wrocław, Opole, Kraków, Legnica, Jelena Góra, a także na trasie innych miast.
  • 20% zniżki na noclegi w schronisku młodzieżowym.
  • Język zawodowy: niemiecki i angielski.
  • Udział w Projekcie Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II, również innych.
  • W krótkim czasie zdobędziesz zawód, jeśli jesteś zmotywowany możesz więcej niż jeden.
  • W naszej szkole jest niepowtarzalna atmosfera, mówią o nas "Szkoła z sercem".

Zawsze byliśmy szkołą medyczną, pod nazwą Liceum Medycznego, Medycznego Studium Zawodowego, jako Zespół Szkół. Przez Miasto i region jesteśmy postrzegani jako „Medyk” z kadrą pedagogiczną i słuchaczami dla których najwyższym priorytetem jest człowiek, jego rozwój, zdrowie. W latach 80 tych szkoła należała do najlepszych w województwie wrocławskim i taki status posiada do dziś. O absolwentów tej szkoły zabiegali i zabiegają pracodawcy.

W 2010 r. szkoła została przekształcona w Zespół Szkół w Jaworze i poszerzyła swoją ofertę. Sięgamy do źródeł tradycji i dotrzymujemy kroku współczesnym standardom. Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym z przygotowanym zapleczem do zajęć. Szkoła dysponuje salami wykładowymi, dobrze wyposażonymi pracowniami m.in. dla takich kierunków jak: Florysta, Technik masażysta, Opiekun medyczny, Opiekunka dziecięca, Technik Usług Kosmetycznych, kierunki medyczne. Naszym priorytetem jest również twórcza aktywność i rozwójosobisty uczniów. Przystępujemy do projektów międzynarodowych, tworzymy własne. Na naszych szkolnych korytarzach da się wyczuć obecność sztuki, usłyszeć dźwięki muzyki, ze szkolnej kawiarenki dobiegają słodkie zapachy. Mówią o nas "Szkoła z sercem", o taki też klimat staramy się dbać. Tam gdzie uśmiech, pozytywne nastawienie i motywacja, tam łatwiej i chętniej się uczuć, pokonywać trudności.