Pracownia kosmetyki,  w której zorganizowano stanowiska do zabiegów na twarz i ciało, stanowiska do manicure, stanowiska do pedicure. Pracownia wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt, niezbędne urządzenia i preparaty, które w sposób optymalny pomagają zdobyć niezbędne umiejętności i kompetencje w tym zawodzie. Sale przygotowane są do realizacji zajęć dwóch kwalifikacji: Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy i Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp.

kosmetyczka

Pracownia Florystyczna to miejsce gdzie słuchacze odbywają zajęcia praktyczne z przedmiotu Wykonywanie kompozycji florystycznych, zajęcia i warsztaty ceramiczne, z wikliny, z elementami witrażownictwa. To przestrzeń równie komfortowo przygotowana, znajdują się w niej niezbędne narzędzia, różnego rodzaju wazony i naczynia do dekoracji kwiatowych. W tej pracowni również odbywają się egzaminy zawodowe, co sprawia, że słuchacze mogą czuć się swobodniej i pewniej ponieważ znają swoje środowisko nauki i pracy.

Kwiaciarnia symulacyjna miejsce, gdzie słuchacze zdobywają podstawowe umiejętności pracy z klientem, poznają proces tworzenia i prowadzenia kwiaciarni lub pracowni florystycznej. Podczas zajęć realizowane są również zadania z przedmiotu Przedsiębiorstwo florystyczne.

Pracownia zabiegów pielęgnacyjnych to sala o bardzo wysokim standardzie. Doskonale wyposażona w pomoce niezbędne do prawidłowo przeprowadzanych zabiegów pielęgnacyjnych. W skład pracowni wchodzą materiały dydaktyczne pozwalające słuchaczom nabyć wszystkich niezbędnych umiejętności przypisanych kierunkowi Opiekun medyczny. Uczestnicy zajęć ćwiczą na fantomach, mają do dyspozycji materiały pielęgnacyjne, medyczne, ratunkowe.

Pracownia kierunku Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych to nasza najmłodsza pracownia. Wyposażona w maszyny podstawowe oraz we wszystkie inne materiały, które wspierają naukę i pozwalają nabierać umiejętności w tym zawodzie. To tutaj powstają piękne kreacje i elementy dekoracyjne.

banerkrawiec

Sale lekcyjne mają bardzo długą historię. Szkolny budynek od lat 50tych służy edukacji młodzieży i dorosłych. Ten ślad najdawniejszy odnaleźć można w "Sali Tradycji", miejscu gdzie zgromadzono dawny sprzęt medyczny tworząc szczególne muzeum. Dawniej szkoła pielęgniarska, dziś z szerokim wachlarzem kierunków edukacyjnych dostosowywana jest do aktualnych potrzeb i europejskich standardów. Zachowując  tradycję, na korytarzach i w klasach nie trudno odnaleźć ducha czasu, dostrzec szacunek jakim darzy się doświadczenia minionych lat. W szkole nowoczesność nie wyparła tego co dawne, w historii dostrzega swą siłę i kompetencje.