• Logo BIP
  • Logo BIP
  • Logo Dolny Śląsk

Drzwi uchylamy kierunek TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH przedstawiamy.

Technik usług kosmetycznych jest zawodem należącym do branży, która aktualnie cieszy się szczególnym powodzeniem. Odbiorcy usług są grupą konsumentów bardzo wymagających, dlatego też zawód ten polecany jest dla osób pragnących rozwoju, lubiących wyzwania. Polem zabiegowym dla kosmetyczki jest skóra twarzy, szyi i dekoltu oraz dłoni, stóp i ciała. W puli oferowanych usług znajdują się zabiegi z zakresu m.in. kosmetyki pielęgnacyjnej, upiększającej, zdobniczej, porady związane z pielęgnacją i profilaktyką skóry, upiększaniem w warunkach domowych. Kolejnym działem porad jest także stylizacja i wizaż, makijaż oraz porady dotyczące dopasowania formy fryzury i kolorystyki włosów, doboru odpowiedniego stylu ubioru wraz z paletą barw, biżuterii i dodatków. Kosmetyczka współpracuje również z lekarzem dermatologiem, wspomaga proces terapii w trakcie leczenia różnych chorób skóry.

W naszej szkole zapewniony jest komfort praktycznej nauki zawodu. Zajęcia prowadzą specjaliści, praktycy, nauczyciele z doświadczeniem. Profesjonalnie wyposażona pracownia pozwala na zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej, twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, stóp i ciała. Doświadczania zabiegów jakie są z tym powiązane. W trakcie procesu kształcenia poznasz podstawy anatomiczno-dermatologiczne jakie obowiązują w kosmetyce. Dowiesz się jak przygotować się do prowadzenia własnej działalności gospodarczo usługowej w salonie kosmetycznym.

W trakcie nauki organizowane są dodatkowe certyfikowane kursy m.in. Makijażu; Manicure hybrydowy; Masażu gorącymi kamieniami; W zakresie wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych z wykorzystaniem kosmetyków danej marki i inne.

Po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje/egzaminów zawodowych, zdobędziesz dyplom w zawodzie technik usług kosmetycznych potwierdzony europejskim certyfikatem Europass.

Nasi absolwenci wykorzystują zdobytą wiedzę i umiejętności pracując m.in. w: gabinetach kosmetycznych, hotelach SPA współpracujących z gabinetami kosmetycznymi, salonach SPA czy gabinetach odnowy biologicznej.

Więcej informacji dostępne na stronie: http://zespolszkoljawor.pl/technik-uslug-kosmetycznych.html

technik usług kosmetycznych mr