• Logo BIP
  • Logo BIP
  • Logo Dolny Śląsk
Dzień pierwszy. Drzwi otwieramy, wszystkich chętnych zapraszamy! Nasza szkoła, to spektrum możliwości. Przestrzeń dla rozwoju, planowania przyszłej ścieżki zawodowej, miejsce gdzie można podnieść kwalifikacje, zdobyć zupełnie nowe. Możesz zrobić coś dla siebie i dla innych. UCHYLAMY DRZWI PRACOWNI KRAWIECKIEJ.
Dzień pierwszy. Drzwi otwieramy, wszystkich chętnych zapraszamy! Nasza szkoła, to spektrum możliwości. Przestrzeń dla rozwoju, planowania przyszłej ścieżki zawodowej, miejsce gdzie można podnieść kwalifikacje, zdobyć zupełnie nowe. Możesz zrobić coś dla siebie i dla innych. UCHYLAMY DRZWI PRACOWNI KRAWIECKIEJ.
Jeśli fascynujesz się modą lub w myślach tworzysz kolekcje a chciałbyś pogłębić swój warsztat, spotkać profesjonalistów, doświadczyć twórczych możliwości, jakie kryją się w tkaninach - to nie mogłeś trafić lepiej.
 
Technik przemysłu mody to kierunek, który trwa 2,5 roku. Nauka i praktyka w profesjonalnie przygotowanych pracowniach, pozwalających nie tylko na komfort nauki, ale także na kreatywną pracę. Zdobywając kwalifikacje nabędziesz uprawnień do projektowania i wytwarzania wyrobów odzieżowych oraz organizacji procesów ich wytwarzania. Będziesz potrafił m.in. projektować całe kolekcje od rysunku żurnalowego przez konstrukcję aż do wyrobu finalnego. Nauczysz się ocenić jakość tkanin, materiałów krawieckich, obsługiwać maszyny i urządzenia. Nie straszne będzie ci również opracowanie dokumentacji techniczno-technologicznej, planowanie, organizacja i kontrola procesu wytwarzania wyrobów odzieżowych. Będziesz potrafił prowadzić działania związane z marketingiem, sprzedażą, organizacją pokazów. To tylko część palety umiejętności, które pozwolą na pracę zawodową w zakładach krawieckich, przedsiębiorstwach odzieżowych czy też prowadzenia własnej pracowni.
 
Podział zawodów na kwalifikacje czyni system kształcenia elastycznym, umożliwiając uzupełnianie ich odpowiednio do potrzeb. Przygotowując się do dyplomu Technika przemysłu mody, rozpoczynasz naukę na kierunku MOD. 03. Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych – Krawiec, który trwa 3 semestry, następnie w ciągu dwóch semestrów zdobywasz kwalifikację: MOD.11 Organizacja procesów wytwarzania wyrobów odzieżowych. Jeśli twoją potrzebą jest zakończyć edukację w zakresie jednej z przedstawionych kwalifikacji, po zdaniu egzaminów zawodowych uzyskasz świadectwo danej kwalifikacji.
Jednym z najmocniejszych autów nauki w Dolnośląskim Zespole Szkół w Jaworze, są jego nauczyciele, praktycy, doświadczeni, dyplomowani profesjonaliści, projektanci mody, konstruktorzy - Kreatorzy w swojej dziedzinie. W kolejnych odsłonach dnia, przybliżymy ich sylwetki.
W trakcie nauki, możesz uczestniczyć w dodatkowych szkoleniach, kursach, warsztatach. Również brać udział w projektach.
Wśród zdjęć znajdziesz również zdjęcia Pana Marcina Kossakowskiego, które przedstawiają Finał Miss Polski Nastolatek, w strojach przygotowanych w naszej szkole. To była wyjątkowa kolekcja.
 
Zajęcia prowadzone są w systemie wieczorowym i zaocznym, weekendowo – piątek, sobota, niedziela. Listę przedmiotów i więcej informacji uzyskasz na stronie szkoły:
http://zespolszkoljawor.pl/…/322-projektowanie-i-wytwarzani…
 
 
krawiec
 
technik przemysłu mody