• Logo Dolny Śląsk
  • Logo BIP
  • Logo BIP

Kilka dni dzieli nas od ważnego dla szkoły wydarzenia. Przed nami 4. edycja FLOWER EXPO POLSKA, podczas której zaprezentują swoje pokazy nasi absolwenci przy wsparciu mistrza Macieja Krzusa.

 

Kilka dni dzieli nas od ważnego dla szkoły wydarzenia. Przed nami 4. edycja FLOWER EXPO POLSKA. Ta wyjątkowa wystawa towarzyszy Międzynarodowej wystawie ZIELEŃ TO ŻYCIE, w której to swoją przestrzeń prezentującą mają m.in. kwiaty i florystyka. Prócz prezentacji ofert wystawców, program Flower Expo Polska to także wydarzenia towarzyszące, m.in. pokazy florystyczne. W tym roku swój autorski pokaz zaprezentują także nasi wspaniali absolwenci, uczowie kierunku Florysta z Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Jaworze!

Będzie to prezentacja prac eksponujących walory piękna dwóch nadchodzących pór roku. Wplecione w konstrukcje i kryzy, również propozycje pod nasadzenia - kwiaty i zieleń połączone zostaną kolorem. Barwy jesieni uzupełni miedź i złoto, zimowe zmrozi „szron” bieli. Proste w swym wyrazie bukiety, przygotowane zostaną jako propozycje komercyjne z nutą poezji i zatrzymania. Dotyku autorskich perspektyw młodych florystek, które pod kierunkiem mistrza Macieja Krzusa stawiają swe pierwsze kroki. Na scenie wystąpią: Aneta Rajca, Jadwiga Łyżnik, Monika Lis-Tabor, Katarzyna Rduch.

Szkolne stoisko natomiast, to projekt zieleni, szeptem kreującej chwile. W tonacji odcieni tkanej pajęczyną czasu. Zatrzymanie, zasłuchanie...Wystarczy przytulić policzek do mchu. Na tle tej szczególną estetyką pisanej scenerii, z użyciem naturalnych elementów, autorki mikro-projektów przedstawią swoje pomysły na szybkie i niedrogie konstrukcje oraz kryzy do aranżacji kwiatowych. Podczas tych indywidualnych spotkań będzie można dostrzec twórczy potencjał każdej z Pań, poszukiwania stylu, dialog z materią.

 

Już dziś bardzo serdecznie zapraszamy od 3 września na to szczególne wydarzenie i mocno trzymamy kciuki za naszych absolwentów kierunku Florysta! Do zobaczenia w Warszawie. 

70030221 2468098189900225 4835483776240844800 o