• Logo Dolny Śląsk
  • Logo BIP
  • Logo BIP

Projekt "Spod igły" przygotowany przez Koło Wrocławskiego Stowarzyszenia Narodowego Czynu Pomocy Szkole trwa. Dzięki dofinansowaniu Zarządu Województwa Dolnośląskiego odbyły się pierwsze warsztaty pt. "Skryte". Kolejnym działaniem będzie plener malarski pt. "Obecność".

Projekt "Spod igły" przygotowany przez Koło Wrocławskiego Stowarzyszenia Narodowego Czynu Pomocy Szkole trwa. Dzięki dofinansowaniu Zarządu Województwa Dolnośląskiego odbyły się pierwsze warsztaty pt. "Skryte". Kolejnym działaniem będzie plener malarski pt. "Obecność" - pozostało jeszcze tylko kilka wolnych miejsc. W imieniu Koła informujemy, że na czas trwania projektu został utworzony blog, na którym można śledzić realizację poszczególnych działań. Włączyć się w rozmowę na temat wartości dotyczących ginących zawodów, nauki i pracy pod czujnym okiem mistrzów rzemiosła, uczenia się się z dokładnością i precyzją, odrzucając szybkość i bylejakość. Dostrzegania, że będąc rfeleksyjnym i uważnym na to, co się wykonuje , można dostrzec między-wartości jakie skrywają w twórczym działaniu, również aktywności dnia codziennego. 

Na przywołanej stronie https://projektspodigly.blogspot.com/ twórcy przedsięwzięcia pochylą się nad rzemiosłami dawnymi, ich praktyką, pielęgnowaniem szlaku ginących zawodów. Pragnąc propagować szczególnie wśród młodych osób spotkania ze sztuką, infpirować do kontaktu z naturą, zachęcać do głębszego spojrzenia na koszykarstwo-plecionkarstwo, pracę z wikliną, gliną. Zwrócić uwagę na przebieg warsztatów, spotkań organizowanych w czasie trwania projektu. To na tej stronie znajdziemy relacje z wydarzeń. Zapraszamy więc serdecznie w imieniu Koła i zachęćamy do dzielenia się własnymi opiniami, refleksjami i doświadczeniami.