• Logo Dolny Śląsk
  • Logo BIP
  • Logo BIP

19 października w w Galerii na Piętrze Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Nowym Tomyślu odbył się wernisaż wystawy "W sieci wikliny zaplątany" naszego nauczyciela Rafała Górczyńskiego. Podczas wystawy zaprezentowane zostały również prace naszych absolwentek kierunku Koszykarz-plecionkarz.

W tym szczególnym wydarzeniu, wernisaż wystawy "W sieci wikliny zaplątany" uczestniczyła Pani Dyrektor Dorota Subocz, słuchacze i absolwenci oraz pracownicy naszej szkoły. Wśród gości obecny był również burmistrz Nowego Tomyśla Pan Włodzimierz Hibner, przedstawiciele Muzeum Wiklinarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu, a także Pan Wojciech Świątkowski, który również uczył w naszej szkole.

Nasz przesympatyczny nauczyciel Pan Rafał Górczyński mistrzem w zawodzie koszykarz-plecionkarz jest już od 9 lat. W wyklinę zaplątany jest od ponad 20. Zaangażowany w przeróżne działania na rzecz propagowania tego rzemiosła jako członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych, nieprzerwanie bierze udział w konkursach, wystawach, warsztatach. Jako laureat wielu nagród nie tylko podczas konkursów krajowych wciąż odnajduje twórcze pomysły, eksperymentuje, odkrywa nowe możliwości wikliny. Zaraża pasją innych. Między innymi zbudował największy na świecie kosz wiklinowy, który został wpisany do księgi rekordów Guinessa, ale lista jego osiągnięć jest naprawdę długa. Tym razem zaprezentował swoje prace na wystawie, która odsłaniała piękno polskiej wikliny, możliwości pracy z tym materiałem, wynosiła kunszt rzemieślniczy w przestrzeń artystyczną. Podczas wernisażu zobaczyć mogliśmy również wytwory naszych absolwentek: Małgorzaty Lisowskiej i Iwony Rusnak. Serdecznie gratulujemy Panu Rafałowi i życzymy wielu sukcesów i radości tak w pracy zawodowej jak i życiu osobistym. 

Zainteresowanych tematem zapraszamy na stronę https://nowytomysl.nowinylokalne.pl/siec-wikliny-zaplatany-2/, a także na: http://jawor24h.pl/10225,a.html, gdzie można przeczytać o wernisażu jak również obejrzeć zdjęcia z wystawy.