• Logo Dolny Śląsk
  • Logo BIP
  • Logo BIP

Na adres naszej szkoły (Zespołu Szkół w Jaworze "MEDYK") przyszedł wzruszający list.

Nadawcą listu jaki dotarł do naszej szkoły był ojciec naszego absolwenta kierunku ratownik medyczny Adama Jakubowskiego. Pozwolę sobie przytoczyć słowa pana Bogdana Jakubowskiego:

"Dzień dobry,
Chciałbym całemu gronu pedagogicznemu "Medyka" w Jaworze, złożyć serdeczne podziękowania za wysiłek włożony w edukacje Waszego absolwenta a mojego syna Adama Jakubowskiego, myślę że będziecie razem ze mną dumni iż mimo młodego wieku, syn potrafił zachować zimną krew, podjąć akcję resuscytacyjną młodego człowieka ofiary wypadku komunikacyjnego, który dzięki temu ma duże szanse na przeżycie, wykorzystał "złote trzy minuty" dzięki temu 40 letni człowiek, ojciec dwójki małych dzieci będzie żył, jak dotąd wszystko na to wskazuje, raz jeszcze Wam gratuluję, proszę przekazać opiekunom całego rocznika gratulacje za poświęcony czas i cierpliwość w przekazywaniu wiedzy medycznej młodzieży. Z wyrazami szacunku ratownik medyczny Bogdan Jakubowski".
Należy dodać, że Pan Adam nie był wówczas w pracy, ale jako mimowolny obserwator wypadku drogowego na autostradzie A4 natychmiast podjął akcję reanimacyjną jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych. To nie tylko umiejętności zawodowe zadecydowały o reakcji Pana Adama, a przede wszystkim godna naśladowania postawa etyczna młodego człowieka. Grono Pedagogiczne jest bardzo dumne, że wśród absolwentów i słuchaczy ma takich ludzi, którzy mogą być wzorem dla innych. Dla takich słów uznania i takich słuchaczy mocniej bije nauczycielskie serce i sprawia, że warto ponosić wszelki trud, aby z murów szkoły posyłać w świat tak odpowiedzialnych ludzi. Gratulujemy Panu Adamowi Jakubowskiemu odwagi w podejmowaniu trafnych decyzji i umiejętności zawodowych a panu Bogdanowi Dziękujemy za informację i życzymy, aby zawsze miał Pan powody do dumy z syna.
Dyrektor, 
Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół w Jaworze "MedyK"

http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/wypadek-na-aow-to-on-uratowal-zycie-kierowcy-toyoty,9903516/