• Logo Dolny Śląsk
  • Logo BIP
  • Logo BIP

Międzynarodwe warsztaty florystyczne za nami! 

W minioną niedzielę, w naszej szkole gościł Przemysław Hytych. Mistrz Republiki Czeskiej, Międzynarodowy Mistrz Polski z 2014 roku, zdobywca tytułu International Designer of the Year przyznawanego przez magazyn Fusion Flowers oraz nagrody wydawnictwa Floral Annual. Gościa wspierała Magdalena Birula-Białynicka, również mistrz florystyki, nauczyciel w naszej szkole, dyrektor kreatywny Kwitnących Horyzontów. Z propozycji spotkania i nauki pod okiem znakomitego profesjonalisty skorzystały nie tylko słuchaczki kierunku florysta, ale również absolwentki naszej szkoły. Spędzony na intensywnej pracy czas pozwolił na pogłębienie wiedzy i techniki w przygotowaniu bukietu ślubnego. Mistrz krok po kroku odkrywał tajniki kształtowania formy bukietu, łączenia kwiatów, podkreślania wyrazu za pomocą zapachu i delikatnych dodatków w postaci piór. Kwiaty w stonowanej pastelowej kolorystyce na tle czarnych fartuszków naszych florystek wyraźnie odznaczały się swoim urokiem. Delikatność, subtelność, skromność, przemawiały z przygotowanych prac. Wiosna, to czas ślubów, stąd też ta wyjątkowa propozycja międzynarodowej klasy mistrza. Za ten szczególny, pełen uśmiechu i nauki czas serdecznie dziękujemy Przemysławowi Hytychowi, Pani Magdzie oraz Pani Dyrektor.