• Logo Dolny Śląsk
  • Logo BIP
  • Logo BIP

Spotkanie podczas Jaworskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku miasta już za nami. Było bardzo serdecznie i bardzo świątecznie.

Jaworski Jarmark Bożonarodzeniowy. Spotkanie rękodzielników, stowarzyszeń, wystawienników. Spotkanie jaworzan, a każdy wypatrujący tego jednego małego lub większego drobiazgu, który zostanie wpleciony w świąteczny stroik, zawiśnie na choince lub przyozdobi wigilijny stół. Jeszcze jakiś aniołek na upominek, wianek z pachnącego świerku, może kilka lukrowanych pierników. Wszystko dla tej jednej chwili, pięknej, wyjątkowej w roku, wyczekanej szczególnie przez najmłodszych.

Wśród świątecznych kolorów wyłania się biel, to Medyk, Szkoła z sercem, Zespół Szkół w Jaworze. Z kolorem oczekiwania, jasności, czystości. Kolorem skromności. W prostocie drewnianych domków wyeksponowano kilka szklanych i ceramicznych akcentów, naczyń będących zapowiedzią domowych wypieków, wigilijnych potraw. Sianko wyłożone na lnie, słomiane wianuszki. Kilka innych wyplecionych z zielonych gałązek, zawieszone na lampionach podkreślały uroczysty charakter szkolnego stoiska. Światło świec dopełniało atmosferę wydarzenia. Czas życzeń, czas pokoju - dla wszystkich od wszystkich. Również od „Medyka”:

„Najpiękniejszych, przykrytych bielą przebaczenia, wyczekiwania, rodzinnego świętowania przy wspólnym stole, podkreślonych zapachem piernika, w prostocie i skromności stajenki niech wybrzmiewają radością kolędowania słowa: Cicha noc, święta noc...

Pięknych Świąt dla Wszystkich!”