• Logo BIP
  • Logo BIP
  • Logo Dolny Śląsk

"Dawniej wierzono, że piegi to pocałunki anioła, że zapach świeżo skoszonej trawy, zapach kwiatów, że znalezione na drodze pióro symbolizuje jego obecność. To wszystko znaki od Dobrego Bytu. Czy zatem możemy go spotkać i teraz? Pochyl się nad naszym dywanem i odszukaj swoje pióro, niech stanie przy Tobie Twój anioł, ten niebieski albo bardziej ziemski. Niech wypełni Cię wolność i radość".

Spieszymy poinformować, że w łotewskim Ventspils nasza grupa florystyczna reprezentująca Zespół Szkół w Jaworze, Polskę i Dolny Śląsk w składzie: Marta Cydzik Bujnowska, Iwona Rusnak(słuchaczki szkoły), Magdalena Subocz(absolwentka szkoły), oraz Dyrektor Szkoły Pani Dorota Subocz - zdobyła I miejsce na 15. Międzynarodowym Festiwalu Układania Dywanów Kwiatowych w kategorii ocena uczestników!

Do konkursu przystąpiło 50 drużyn florystycznych z 8 krajów m.in.: z Łotwy, Litwy, Estonii, Białorusi, Rosji, Włoch, Japonii. Każdy z 5 osobowych zespołów miał za zadanie przygotować kwiatowy dywan o średnicy 3 metrów, wysokości 20 cm, całość konstrukcji to 6. Projekt musiał zawierać 85% roślin i być ukończony w czasie 24 godzin. W dniu 1 sierpnia 2015 r. kwiatowe dywany oceniało jury w składzie: Didzis Ošenieks – przewodniczący oraz członkowie: Aija Zagarina i Daiga Dzedonea. Pracę naszych florystów, która nosi tytuł: "Czy był tu anioł?" nadal można podziwiać na nadmorskiej promenadzie w Ventspils. O udział w zawodach zadbał Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz nauczyciele: Monika Bębenek i Magdalena Birula-Białynicka. Niebawem nasi uczestnicy podzielą się z nami wrażeniami, dzisiaj przedstawiamy zwycięską pracę.