PARTNERZY PROJEKTU

57-441 Bożków 89 a
Telefon: 748714275; Fax: 748714252
Adres strony www: www.zsa-bozkow.pl

Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 13 dla Uczniów Niewidomych i Słabowidzących oraz z innymi niepełnosprawnościami im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu
54-034 Wrocław; Ulica: Kamiennogórska 16
Telefon: 71 3372526; Fax: 71 3372526
Adres www: www.oswdn.pl

Dolnośląski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 12 dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących oraz z innymi niepełnosprawnościami im. Marii Grzegorzewskiej we Wrocławiu
54-144 Wrocław; ulica Dworska 8
Tel.: 71 3536469; Fax: 713534877
Adres www: www.oswdn.wroclaw.pl

SZCZEGÓŁY PROJEKTU

Realizacja projektu opiera się o partnerstwo międzysektorowe (publiczne, społeczne i prywatne) utworzone z myślą o wsparciu umiejętności i kompetencji uczniów (w tym uczniów z niepełnosprawnościami), które zapewnią im konkurencyjność i pozwolą na lepsze wejście na rynek pracy. W projekcie wsparciem objęci zostaną również nauczyciele przedmiotów zawodowych, którzy wzmocnią swoje kwalifikacje i dostosują je do potrzeb rynku pracy w kontekście nauczanych przedmiotów.

Projekt realizowany będzie w: Zespole Szkół w Jaworze, Dolnośląskim Zespole Szkół w Bożkowie oraz w Dolnośląskich Specjalnych Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych nr 12 i nr 13 we Wrocławiu. Łącznie wsparciem objętych zostanie 218 osób, w tym 210 uczniów.

Głównym celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie 210 uczniów kształcenia zawodowego (min. 96 K) pow. kłodzkiego, świdnickiego i miasta Wrocławia oraz wzrost kompetencji 8 (min. 5K) nauczycieli praktycznej nauki zawodu, poprzez następujące działania:

• staże zawodowe u pracodawców dla 196 uczniów, (min. 90% uczestników), w tym w branży RIS,
  • zajęcia przygotowujące do egzaminów zawodowych dla 100 uczniów,
  • wycieczki zawodoznawcze dla 120 uczniów,
  • kursy przygotowujące do kwalifikacyjnych egzaminów czeladniczych i mistrzowskich dla 100 uczniów,
  • studia podyplomowe dla 4 nauczycieli,
  • szkolenia, m.in. z TIK

Dodatkowo utworzona zostanie klasa patronacka w Zespole Szkół w Jaworze.

Projekt będzie realizowany w porozumieniu z lokalnymi przedsiębiorcami, w tym z branży inteligentnych specjalizacji regionu. W działania zaangażowana będzie organizacja pozarządowa Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego oraz instytucja rynku pracy Dolnośląska Izba Rzemieślnicza.

Efektem projektu będzie:

• podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności niezbędnych na rynku pracy,
  • podniesienie kwalifikacji i umiejętności nauczycieli przedmiotów