• Logo Dolny Śląsk
  • Logo BIP
  • Logo BIP

„Terapia z klasą” to inicjatywa przygotowana przez Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze wpisująca się w wydarzenie: Europejski Tydzień Kodowania 2019.

 „Terapia z klasą” to inicjatywa przygotowana przez Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze wpisująca się w wydarzenie: Europejski Tydzień Kodowania 2019.

Tytuł przygotowanego przedsięwzięcia to szeroki aspekt nawiązujący m.in.: Uczniowskiego Mini Projektu Badawczego, w którym kilka lat temu brali udział słuchacze kierunku Terapeuta zajęciowy. Zadania w ramach projektu dotyczyły poszukiwania innowacyjnych metod, które można wykorzystać podczas warsztatów terapii zajęciowej. Podobnie i dziś, nasi słuchacze poszukują nowoczesnych form pracy z podopiecznymi. Kodowanie okazało się ciekawym wyzwaniem, zbadania możliwości przeniesienia tej formy działania na zajęcia terapeutyczne. Kodowanie, jak pisze Alessandro Bogliolo – stanowi najszybszy sposób realizacji naszych pomysłów. Aktualnie programowanie to ważny element edukacji na wszystkich poziomach kształcenia, zbadamy czy również podczas warsztatów terapii zajęciowej. Naszym zdaniem rozpocząć ten proces można od prostej gry w klasy na szkolnym podwórku czy klasowego spotkania na dywanie. Na sam początek nie potrzebujemy do tego sprzętu komputerowego, programowanie wykorzystuje bowiem różnorodne elementy w tym kreatywne myślenie. D„Terapia z klasą” to inicjatywa przygotowana przez Dolnośląski Zespół Szkół w Jaworze wpisująca się w wydarzenie: Europejski Tydzień Kodowania 2019.latego też przygotowaliśmy zajęcia wsparte o zasoby CodyRoby a także metodę „Kodowanie na macie” z powodzeniem stosowaną w pracy z najmłodszymi. Wyzwanie wydaje się ciekawym doświadczeniem tak dla słuchaczy Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Jaworze jak i dla nauczycieli pracowni terapeutycznych.

Realizację wydarzenia planujemy na 17 października 2019 r.

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Tegoroczną edycje wydarzenia objęło Patronatem Ministerstwo Cyfryzacji i NASK. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w tegoroczny CODEWEEK. Tu liczy się zapał i dobre chęci.

 

https://codeweek.org.pl/

https://codeweek.eu

ulotkastr.1 860x280
 
 
umwd codeweek 08
 
 
ulotkastr.2 494x1024 1