• Logo BIP
  • Logo BIP
  • Logo Dolny Śląsk

Centrum Kształcenia Ustawicznego serdecznie zaprasza 25 sierpnia 2019 roku na szkolenie przeznaczone dla osób lubiących eksperymentować z materiałami, fakturami, strukturami tkanin i chcących nauczyć się tworzyć własne, przestrzenne tkaniny.  Na  szkolenie z metod smoking'u.

 

Podczas warsztatów kursanci nauczą się kluczowych technik smocking’u i odszyją własne sample materiałów metodą: lozenge, arrow, basket, diamnd, octagon, waves, stars, coblestones, leaves, hearts, bows, bricks. Smoking jest bardzo rozbudowaną techniką, która pozostawia projektantowi duże pole do eksperymentowania z tkaniną. Za pomocą licznych, ręcznych przeszyć materiału i plisowania tworzy się niesamowite, strukturalne tkaniny. Spektakularne efekty użycia tego sposobu manipulacji tkaniny można podziwiać w kolekcji Miu Miu, Chanel, Alexander McQueen, czy Noir Kei Ninomiya. Kurs stanowi doskonały punkt wyjścia zarówno do samodzielnych eksperymentów jak i do kontynuacji nauki na dalszych szkoleniach tworzenia i manipulacji tkanin.

Spotkanie poprowadzi Dominika Syczyńska - Zwyciężczyni 8 edycji Fashion Designer Awards,  Absolwentka  krakowskiej SAPU oraz kursów projektowania przestrzennego odzieży i tkanin na prestiżowej szkole Central Saint Martins w Londynie. Swoje umiejętności doskonaliła w Londynie, pracując w domach mody, jako specjalista ds. projektowania nowoczesnych tkanin i zdobień. Brała udział w drugiej edycji programu Project Runway TVN, ubierała gwiazdy do programu The VOICE America i Polska, jej prace były publikowane w VOGUE UK, Elle UK, Glamour. Obecnie rozwija autorską markę, działającą pod jej imieniem i nazwiskiem.

Warsztaty zaplanowane zostały na 25 sieprnia 2019 r. Karta zgłoszenia oraz więcej informacji do pobrania ze strony: 

https://cku.zespolszkoljawor.pl/images/informacje_karta_zgloszenia_szkolenie_smocking.pdf 

smocking