• Logo Dolny Śląsk
  • Logo BIP
  • Logo BIP

Kompozycja pt.: "Płomień Powstania-utkany z myśli, pleciony w tradycję, inspirowany historią” przygotowany przez szkolną kwiaciarnię "Spod igły" otrzymał Dyplom Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, szanowne Jury przyznało szkole III miejsce.

Targi Special Days w Poznaniu to spotkania przede wszystkim przedstawicieli branży florystycznej, szczególne wydarzenie wskazujące nowe trendy, wyznaczające kierunki. Wśród prezentujących się również szkół florystycznych z całego kraju nie zabrakło Zespołu Szkół w Jaworze. Absolwenci i słuchacze przygotowali prace łączące piękno wikliny i kwiatów wpisując się w tematykę tegorocznego konkursu na kompozycję florystyczną upamiętniającą 100 Rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Przystępując do florystycznej rywalizacji ogłoszonego przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddziału w Poznaniu oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich konkursu, szkolna kwiaciarnia „Spod igły” otrzymała dyplom Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Powołana Komisja w składzie: prof. dr hab. farm. Michał Umbreit Przewodniczący i członkowie Andrzej Aumiller Prezes SITO Oddział w Poznaniu oraz Wawrzyniec Wierzejewski Prezes Oddziału Wielkopolskiego TPPW postanowiło wyróżnić pracę Zespołu Szkół w Jaworze i przyznać jej III miejsce. Kompozycję pt.: "Płomień Powstania-utkany z myśli, pleciony w tradycję, inspirowany historią” przygotowały: Iwona Rusnak, Małgorzata Lisowska wraz z nauczycielem Rafałem Górczyńskim.

Słuchacze i absolwenci nie tylko kierunku Florysta i Koszykarz-plecionkarz w trakcie trwania targów mogli uczestniczyć również w wielu wydarzeniach, pokazach, prezentacjach. W imieniu ZespołuSzkół w Jaworze dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach tego szczególnego przedsięwzięcia jak również odwiedzających szkolne stoisko  podczas Targów Special Days w Poznaniu.