• Logo Dolny Śląsk
  • Logo BIP
  • Logo BIP

9 grudnia naszą szkołę odwiedziła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum, osoby zainteresowane. „Spacerkiem po Jaworze - Medyk - szkoła z sercem” to propozycja Biblioteki Publicznej w Jaworze. To był wyjątkowo aktywny czas, młodzi ludzie dotkneli cząstki historii, ale również poznali nowoczesną bazę i dydaktyczne zaplecze naszej szkoły. Dowiedzieli się o ofercie jaworskiego "Medyka".

Młodzież i osoby zainteresowane odwiedziły naszą szkołę w ramach cyklicznych wędrówek pt.: „Spacerkiem po Jaworze” organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczna w Jaworze we współpracy z Muzeum Regionalnym w Jaworze. Tym razem młodym ludziom została przybliżona historia oraz aktualna oferta szkoły. Jak wiemy szkolnictwo medyczne na trwałe wpisało się w historię miasta Jawora. Po drugiej wojnie światowej nieliczna, ale bardzo aktywna grupa lekarzy i pielęgniarek stworzyła w 1951r. pierwszy na Dolnym Śląsku Ośrodek Szkolenia Młodszych Pielęgniarek. Wraz z rozwojem miasta i regionu rosło zapotrzebowanie na średni personel medyczny. W związku z tym szkolnictwo medyczne przeżywało swój rozkwit. Najbardziej w pamięci mieszkańców utrwaliło się Liceum Medyczne powołane do życia w 1963r. W latach 80-tych szkoła należała do najlepszych w województwie wrocławskim, a o absolwentki tej szkoły zabiegały szpitale w całym województwie. Aktulanie bogata oferta naszej szkoły to możliwość zdobycia atrakcyjnego zawodu. W szkole policealnej lub jako Kurs Kwalifikacji Zawodowych, młodzi ludzie i dorośli mogą kształcić się i zdobywać profesjonalną wiedzę, pogłębiać umiejętności. Właśnie trwa nabór zimowy na kierunki: Opiekun medyczny, Opiekun w Domu Pomocy Społecznej, Opiekun osoby starszej, Florysta. Naszym gościom najbardziej podobała się pracownia Opiekunki dziecięcej oraz Opiekuna medycznego, to tu mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi słuchacze naszej szkoły. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!