• Logo Dolny Śląsk
  • Logo BIP
  • Logo BIP

W dniu 11 listopada Zespół Szkół wziął udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości oraz uroczystościach z okazji Dnia Patrona Miasta Jawora św. Marcina.

11 listopada to dzień szczególny dla wszystkich Polaków. Dzień odzyskania niepodległości, również Dzień Patrona naszego Miasta, św. Marcina. Podobnie jak w latach ubiegłych nasza szkoła przyłączyła się do uczczenia tych historycznych wydarzeń. Wspólnie z innymi drużynami rekonstrukcyjnymi tworzyliśmy wyjątkowy klimat na Rynku miasta. Rys historyczny zaprezentowały grupy teatralne, na koniu wjechał św. Marcin, Józef Piłsudski bryczką, obecni byli pasjonaci w mundurach z czasów walk niepodległościowych i nasze sanitariuszki - słuchaczki kierunku Opiekun medyczny. Wspólnie z nauczycielami i słuchaczami kierunku Terapeuta zajęciowy przygotowana została rekonstrukcja szpitala polowego prezentująca mieszkańcom Jawora stary sprzęt medyczny. Szczególnie dzieci z zainteresowaniem oglądały wiekowe strzykawki, narzędzia chirurgiczne, kładły się na wojskowych noszach. Na zakończenie programu artystyczno-historycznego można było skosztować Marcinkowskich Rogali i wojskowej grochówki. Dziękujemy serdecznie organizatorom za zaproszenie, mieszkańcom miasta za ciepłe słowa i zachęcamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z tego wydarzenia, która znajduje się w szkolnej galerii naszej internetowej strony.