• Logo BIP
  • Logo BIP
  • Logo Dolny Śląsk

Wirtualne Prezentacje - Drzwi Otwarte. Zapraszamy do pracowni OPIEKUNKI DZIECIĘCEJ.

Na kierunku Opiekunka dziecięca słuchacze zdobywają umiejętności dotyczące sprawowania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, wiedzę, która pozwoli na wspieranie rozwoju najmłodszych dzieci, dbania o ich bezpieczeństwo.

W trakcie nauki zdobędziesz wiedzę z zakresu edukacji zdrowotnej, podstaw psychologii, pedagogiki, socjologi czy etyki. Umiejętności w zakresie aranżacji dziecięcego czasu wolnego, wychowania i edukacji. Uczestniczyć będziesz w zajęciach, które pokażą ci metody i formy niezbędne podczas zabaw, gier, aranżacji sytuacji wspierających wyobraźnię maluchów, ich potencjalne zdolności. Zdobędziesz umiejętności dotyczące czynności pielęgnacyjno-higienicznych, będziesz także potrafił pracować z dziećmi o różnych potrzebach, z różnym stopniem niepełnosprawności, wymagających rehabilitacji.

Dyplom opiekunki dziecięcej daje możliwość zatrudnienia w: żłobkach, przedszkolach, domach małego dziecka, sanatoriach, dziecięcych oddziałach szpitalnych, placówkach opiekuńczo- wychowawczych, w środowisku domowym dziecka (profesjonalna opiekunka dziecięca), w charakterze au-pair w krajach UE, w rodzinnych domach dziecka, interwencyjnych placówkach opiekuńczych.

W naszej szkole funkcjonalnie przygotowana pracownia umożliwia w optymalny sposób na zdobycie wszystkich niezbędnych umiejętności do opieki nad dziećmi. W warunkach ćwiczeniowych zdobędziesz doświadczenie, podejmując różnego rodzaju aktywności nabierzesz pewności, wyeliminujesz błędy.

W trakcie nauki w Centrum Kształcenia Ustawicznego można zdobyć dodatkowe umiejętności uczestnicząc w różnego rodzaju warsztatach animacyjnych skierowanych do osób pracujących i wspierających rozwój dzieci.

Więcej na naszej stronie: http://zespolszkoljawor.pl/…/kieru…/opiekunka-dziecieca.html

opiekunka dziecieca plakat mr