• Logo Dolny Śląsk
  • Logo BIP
  • Logo BIP

W dniach 10-13 maja 2018 r. na Zamku Piastowskim w Legnicy odbyły się IV Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.Również w tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

W dniach 10-13 maja 2018 r. na Zamku Piastowskim w Legnicy odbyły się IV Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.Również w tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody tego szczególnego wydarzenia. Cel niezwykle ważny, pielęgnowanie historii, pamięci osób wypędzony z Kresów i osiedlających się na Ziemiach Odzyskanych. To upamiętnienie determinacji z jaką budowali Dolny Śląsk, pełni wysiłku i wyrzeczeń. Podchodząc z szacunkiem po raz kolejny byliśmy obecni na placu Zamkowym. Rekonstrukcja szpitala polowego przyciągała wielu zainteresowanych, szczególnie dzieci. Nasi słuchacze kierunku Florysta przygotowali kompozycje z biało czerwonych goździków na scenę. Piękne wianuszki plecione przez Panią Wioletę Nepalską słuchaczkę I semestru kierunku Florysta zdobiły głowy gości. Natomiast wsparcie Pani Magdaleny Bonkowskiej, która w naszej szkole realizuje kolejny kierunek i nauczyciela Pani Grażyny Juchniewicz pozwoliły na udzielanie wskazówek zdrowotnych. W naszym szkolnym namiocie można było zmierzyć poziom cukru, ciśnienie, porozmawiać o szkole i jej tradycjach. Dziękując za zaproszenie na to szczególne wydarzenie, pozdrawiamy serdecznie także wszystkich gości, którzy odwiedzili nasze szkolne stoisko.

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół Medyk - Szkoła z sercem. Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół Medyk - Szkoła z sercem.

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół Medyk - Szkoła z sercem. Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół Medyk - Szkoła z sercem.

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół Medyk - Szkoła z sercem.Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół Medyk - Szkoła z sercem.