• Logo Dolny Śląsk
  • Logo BIP
  • Logo BIP

Wyjątkowe dni za nami. Spotkanie upamiętniające Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych. Nasza szkoła, nauczyciele, słuchacze i absolwenci po raz kolejny włączyli się w te szczególne obchody.

Wyjątkowe dni za nami. Spotkanie upamiętniające Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych. Nasza szkoła, nauczyciele, słuchacze i absolwenci po raz kolejny włączyli się w te szczególne obchody. Przygotowane zostały dekoracje, trzy dzwony z kolorowych kwiatów podkreślające kolejny rok uhonorowania wszystkich tych, którzy budowali tożsamość Dolnego Śląska. Wyeksponowane róże w bielonych kryzach towarzyszyły podziękowaniom. Goście przybyli na uroczystości w „szpitalu polowym” prezentowanym na zamkowym placu mogli zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Nasze słuchaczki kierunku Opiekun medyczny w rekonstrukcyjnych strojach sanitariuszek przypominały o trudach dawnych czasów, podobnie jak wyeksponowane przedmioty, stare szpitalne narzędzia, nosze, podróżne apteczki. Z innym akcentem, włączyły się panie z kierunku Florysta, tworząc kwietną biżuterię podkreślały piękno regionalnych kwiatów. Podobnie wyplatający kosze słuchacze wraz z nauczycielem wskazywali na wagę rzemiosł, które towarzyszyły w drodze na Zachód. W trakcie trwania uroczystości udekorowano medalami wiele zasłużonych osób, w tym również naszą Panią Dyrektor. Przygotowany program artystyczny, wystąpienie uświetnione przez obecność reżysera Sylwestra Chęcińskiego, aktorów filmowych i teatralnych, ludzi kultury i sztuki, podkreśliło wyjątkowy charakter spotkania. Dziękując za zaproszenie naszej szkoły, podziękowania kierujemy również do naszych nauczycieli, pracowników szkoły, słuchaczy i absolwentów, którzy włączyli się w przygotowania.